Społeczność
blog.ekologia.pl   Publicyści   Jakub Banasiak   Chcesz spotkać delfiny? - wybieraj odpowiedzialnie
0

Chcesz spotkać delfiny? - wybieraj odpowiedzialnie

Rusza sezon urlopowy. Czas odpoczynku i spełniania marzeń. Wiele osób, zwłaszcza dzieci, marzy, by zobaczyć delfiny. 

Takie spotkanie to wspaniałe przeżycie. Zadbajmy, by było ono wspaniałe, a przynajmniej nieszkodliwe także dla zwierząt. Przede wszystkim NIE IDŹMY do delfinarium !

Delfinaria nie mają żadnej wartości edukacyjnej. Na dodatek uczą dzieci, że można eksploatować dzikie zwierzęta, podkreślają dominację człowieka i stwarzają wrażenie, że niewola nie jest niczym złym. Podobnie jak ogrody zoologiczne, podtrzymują mit, jakoby interakcje z ludźmi przynosiły zwierzętom korzyści i służyły ochronie gatunkowej. Wciąż na całym świecie szermuje się argumentem, że skoro delfiny przyjmują pokarm z ręki człowieka i rozmnażają się w niewoli, to znaczy, że jest im dobrze w delfinarium.  Nie pozwólmy, aby nasze dzieci dorastały w takim przekonaniu!Jeśli spotykać delfiny, to TYLKO W MORZU, w ich naturalnym środowisku, na wolności! Oferta rejsów whale & dolphin watching w turystycznych miejscowościach jest często bardzo bogata. Nie sięgajmy jednak po pierwsza lepszą (najtańszą) propozycję. Korzystajmy tylko z operatorów oferujących ODPOWIEDZIALNĄ TURYSTYKĘ.   Pod tym linkiem TUTAJ znajdziecie do ściągnięcia ulotkę - wakacyjny przewodnik, jak wybrać na urlopie odpowiedzialnego operatora rejsów dolphin watching. 
Ten wpis czytano 699 razy.
Odsłon: 56236
Jakub Banasiak
Zoopsycholog, pedagog. Członek Dolphinaria-Free Europe Coalition. Wolontariusz Tethys Research Institute, CRRU i współpracownik Marine Connection
<< Luty 2019 >>
PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28      
zobacz wszystkie wpisy »