Społeczność
blog.ekologia.pl   Publicyści   Jakub Banasiak   Komentarze

Komentarze

~Gość Peter

Mam w takim razie pytanie, dlaczego w sytuacji, gdy w Polsce wszystkie trzy gatunki fok bałtyckich są pod ścisłą ochroną nasz rząd oraz inne państwowe organizacje nie działają na forum UE, aby ograniczyć tego typu "kontrolowane" polowania ? Może należy w tym zakresie zwrócić uwagę opinii publicznej poprzez np. kolejna akcję WWF ?

~Gość Agnieszka

Witam, dobry wpis . Wpadłam dopiero dzisiaj na Pana bloga ale od razu nadrobię zaległości !

P.s Zazdroszczę Panu !

~Gość Miko

Witam, ciekawy artykuł zwłaszcza w kontekście zainteresowania Sea Shepards płetwonogimi.
Nasze Bałtykcie foki nie są bezpieczne !
Osobiście, byłem ściśle związany z programem reintrodukcji fok szarych do Bałtyku a także jestem ściśle związany z monitoringiem tego gatunku na polskich wodach. Z prawnego punktu widzenia, foki szare w Polsce są bezpieczne ale pozostają kwestie takie jak zanieczyszczenie, kontrolowane odstrzały, nielegalne zabijanie, sieci widma, no i ogólnie ludzka potrzeba kontrolowania wszystkiego...
Finlandia jak i Szwecja już wprowadziły kontrolowane odstrzały. Co prawda, w żadnym z tych krajów, nie zbliża się nawet do określonych rocznych limitów ale fakt jest faktem, foki w Bałtyku są objęte programem odstrzałów. Słyszałem także, że o wprowadzeniu podobnych rozwiązań zaczęto rozmawiać w Estonii ale to może być tylko plotka !
W Polsce wszystkie trzy gatunki fok Bałtyckich są pod ścisłą ochroną dlatego możliwości wprowadzenia kontrolowanych odstrzałów są niezwykle ograniczone i z PRowego punktu widzenia praktycznie niemożliwe do wprowadzenia an dzień dzisiejszy. Należy jednak pamiętać, że liczba fok w Bałtyku stale wzrasta w tym dość znacząco rośnie w jedynej w Polsce grupie fok w ujściu Wisły.
Niestety, ludzka potrzeba kontroli i panowania nad wszystkim doprowadzi, według mnie, w końcu do rozpoczęcia na poważnie dyskusji nad tematem odstrzału fok w Polskich wodach... :(

Witam. Większość ludzi nie obchodzi ekologia i wymieranie gatunków liczy się tylko własny interes. Są tacy co dla zysku zabili by ostatniego osobnika danego gatunku. Ekolodzy z Sea Shepherd od lat walczą w arktyce z japońskimi wielorybnikami a przywódcy wszystkich krajów przyglądają się bezczynnie, nie chcą narażać się wielkiej potędze gospodarczej. Pozdrawiam ImageHostedbyFotoZrzut.pl

~Gość asia

http://www.youtube.com/watch?v=3neXh2GFg1E

~Gość paula

http://www.bbc.co.uk/news/world-17116882 :)

~Gość paula

Widzę, że osoby które tu komentują nie za bardzo wiedzą o co chodzi. :) Nie sprowadzajmy tej sprawy do "wypuśćmy zwierzęta domowe!" Nie popadajmy w skrajność. Delfiny niestety są łapane do delfinariów, często w sposób nawet niehumanitarny. Polecam wszystkim 'znawcom' " Krwawą zatokę delfinów", może niektórym ludziom otworzą się oczy. Dokument drastyczny, a co gorsze prawdziwy. Czy wiecie, że delfiny popełniają samobójstwa w delfinariach/oceanariach? Po prostu przestają oddychać. I niech Was nie zmyla 'delfini uśmiech'. Placówki typu odnowa gatunków czy formy szpitalu -TAK, forma rozrywki- NIE!

~Gość MArek

Bardzo ważna sprawa: walczymy o psy czy koty, a zapominamy o innych zwierzętach. Dobrze, że jest ktoś, kto dba o dobrobyt delfinów.

Pozdrawiam

~Gość Miko

ciekawy wpis. Wydaje się, że opisywany ośrodek jest jednym z nielicznych świadomych i odpowiedzialnych miejsc współpracy ludzi i zwierząt.

~Gość Kasia

Delfinoterapia to zwykły biznas, jak w innych przypadkach ludzie zarabiają na wykorzystywaniu zwierząt. Niemniej cieszę się, że istnieją takie miejsca o jakich Pan wspomina:)

Pozdrawiam

Odsłon: 47273
Jakub Banasiak
Zoopsycholog, pedagog. Członek Dolphinaria-Free Europe Coalition. Wolontariusz Tethys Research Institute, CRRU i współpracownik Marine Connection
<< Marzec 2018 >>
PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
zobacz wszystkie wpisy »