Społeczność
blog.ekologia.pl   Publicyści   Jakub Banasiak   Komentarze

Komentarze

~Gość Mania

Kontatk ze zwierzętami w ogóle ma zbawienny wpływ na dzieci, szczególnie te z autyzmem, które żyją w innym świecie. Zwierzę nie ocenia, nie spojrzy na Ciebie krzywo, bo masz zespół Downa, bo przez skoliozę pokracznie chodzisz. Zwierzę kocha bezwarunkowo i szczerze, czego od ludzi uzyskać się nie da.

Mnie również szkoda delfinów, ale. Analogicznie rzecz ujmując, powinniśmy zlikwidować wszystkie ZOO na świecie i tzw., Parki sztucznych safari czyli tez Zoo tylko inaczej, jak też zlikwidować trzymanie papug, kanarków, myszek, zajączków miniaturek, świnek morskich, węży, pająków, świerszczy, wiewiórek, jaszczurek, żółwi i innych zwierzątek w klatkach domowych oraz rybek w akwariach, a także ryb w oczku wodnym itd... Jeśli jakieś zwierzątko pominęłam to proszę dopiszcie je do listy zwierzaczki domowe.
Co innego transport koni w ciężkich warunkach do rzeźni, co innego, delfinaria oraz ZOO, a co innego domowe zwierzaczki. Idąc dalej tą idea dojdziemy za chwile do faktu, że powinniśmy wypuścić na wolność koty i psy, bo przecież życie w bloku dla owczarka niemieckiego to katorga... I co tego dalej wyjedzie???
Jakiś paradoks chyba...
Jakub ma wiele racji, ale gdzie indziej niż np. w ZOO lub delfinarium możemy z bliska zobaczyć zwierzaki?
Mój znajomy z Kenii prowadzący tam biuro podróży Hatua, ma żonę murzynkę. Razem z nią i córeczką odwiedzili jedno z polskich ZOO - jego żona wychowana na wolnych zwierzętach żyjących na sawannie, widząc hipopotama w ciasnym zbiorniku po prostu płakała i powiedziała, że nie może oglądać czegoś takiego więcej. Zatem racji jest wiele w tym aby wypuścić zwierzęta na wolność - ale co w takim razie z ZOO i domowymi milusińskimi???

Zastanowię się do jutra, czy nie wypuścić papugi rozleli białolicej z klatki, rybek karpi koi z oczka wodnego do rowu i milusińskiego kundelka Daktyla na wolność???

P.S.
Dzięki odwiedzeniu delfinarium w Meksyku, które było prowadzone na wysokim poziomie opieki nad delfinami, cała rodzina mogła mieć niezwykły kontakt z delfinami, dotknąć je, pobawić się z nimi, a one chętnie bawiły się z turystami – szczególnie z dziećmi nie robiąc im krzywdy machnięciem ogona – były bardzo delikatne. Takie życie znają i tak jest im dobrze - nie znają życia na wolności, zatem "czego oczy nie wiedzą, tego sercu nie żal".

Temat oczywiście dyskusyjny i kontrowersyjny. A czy szkolicie swojego psa na psa towarzysza czyli "siad", "aport" , "waruj" i takie tam podstawy? To tak jak szkolenie delfinów do pracy z ludźmi - czy to jest aż tak złe? Może zaprzestaniemy szkoleń psów, bo to są również zwierzęta...
A siłonie w Tajlandii, które cięzko pracuja na potrzeby ludzi, dźwigają ciężkie bele drewniane z lasu??? A konie czy woły na roli w wielu krajach??? A kormorany w Chinach z petla na grdzieli, łowiące ryby dla ich właścicieli - ludzi??? itd....

~Gość Zibi70

Witku,
Czy Wy jesteście miłośnikami delfinów, czy raczej miłośnikami frajdy z obcowania blisko z tymi zwierzętami?
I co to znaczy miłośnik? To ktoś, kto jest za więzieniem dzikich zwierząt? I to takich, które mają bardzo konkretne potrzeby lokomotoryczne i złożone życie społeczne?
No cóż... Ciekawa definicja miłośnika zwierząt...
Aż ręce opadają.
A co do delfinoterapii to jakoś świat naukowy i medyczny nie podziela tego entuzjazmu. Oczywiście, że dzieci są szczęśliwe z kontaktu z tak emocjonującym zwierzęciem, jak zresztą z kontaktu większością dużych społecznych zwierząt reagujacych na kontakt z człowiekiem... Co zresztą skrzętnie wykorzystują firmy zarabiające na delfinowym biznesie...
Ja też byłem fascynatem pływania z delfinami i delfinoterapii. Ale gdy zacząłem zgłębiać temat, poczytałem opinie naukowców badających ssaki morskie oraz byłych treserów , oczy otworzyły mi się ze zdumienia i przerażenia...
Zachęcam do bliższego przyjrzenia się temu, co dzieje się za kulisami tego biznesu.
Pozdrawiam
Zibi

~Gość Witek S.

Ale bzdura - byłem w kilku delfinariach i to jest super. Należy tylko wprowadzić jakieś regulacje dot. bezpieczeństwa tych pięknych ssakow w UE. Regulacje a nie zakaz!
Delfinaria są wspaniale i bardzo potrzebne - tak więc napewno nie podpiszemy takiego protestu.
Jest nas spora bo 12 osobowa grupa milośnikow delfinów.
PS. Jest mnóstwo dowodów na cudowne wlaściwości delfinoterapi. Trzeba widzeć twarz dziecka które na chwilę było blisko delfina - tego nic nie zastąpi - tej radości i zachwytu. Tak więc precz z protestem !!!
Witek wraz ze znajomymi

zgadzam się z żebrakiem w 100%

Podpisuję nagłaśniam wśród swoich i bardzo chcę by akcja ta dała oczekiwany skutek !

~Gość Niesfrustrowany :)

Nie rozumiem tego sfrustrowanego i agresywnego komentarza "Pełną Gębą".
Po co takie gadki?
Akcja jest ważna i warto podpisać protest.
Trzymanie takich zwierząt w niewoli to bestialstwo a nie edukacja.
Pozdrowienia dla wszystkich, którzy coś robią na rzecz zwierząt zamiast wpisywać - sorry - durne komentarze

~Gość Pełną Gębą

wpływ to mamy tylko na to czy wysłać swój głos czy nie - reszta w rękach dzierżących władzę, czyli: kto wiecej im zaoferuje ten będzie wspierany zza poselskiej kieszeni. może już czas zakończyć epokę zauroczenia politycznymi bajaniami by spojrzeć dojrzałym okiem na to co wokół?
Są chętni ?
... czy nadal będziemy paść się tym co wypadnie z gęby u koryta?
kto coś potrafi, ten robi,
kto nic nie potrafi ten naucza i rządzi.
co wybrałeś?

~Gość Źrebak

stop niewoli koni - zlikwidować jazdę konną i karać za zniewolenie koni, wyścigi konne do likwidacji.
w miastach wydawać zezwolenia płatne na posiadanie psa, kota - nie w mieszkaniu ale w domku z ogrodem - w blokowiskach zero zezwoleń.
miłośników zwierząt w domu zapraszam do wyprowadzki na tereny pozamiejskie. zlikwidowanie niewoli dla ptaków, małe zoo do nowelizacji.

~Gość Anna B.

Bardzo ,ale to bardzo ważna inicjatywa, więc podpisane i wysłane dalej!

Pozdrawiam

Odsłon: 48257
Jakub Banasiak
Zoopsycholog, pedagog. Członek Dolphinaria-Free Europe Coalition. Wolontariusz Tethys Research Institute, CRRU i współpracownik Marine Connection
<< Kwiecień 2018 >>
PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    
       
zobacz wszystkie wpisy »