Społeczność
blog.ekologia.pl   Publicyści   Jakub Banasiak   Nurek ratuje dzikiego delfina - obejrzyj niesamowity dokument
0

Nurek ratuje dzikiego delfina - obejrzyj niesamowity dokument

W sieci pojawił się właśnie magnetyzujący amatorski dokument nakręcony przez nurków jednego z hawajskich centrów nurkowych.
W czasie nocnego pływania z mantami do miejsca, gdzie zgromadzili się przy powierzchni i pod wodą ludzie, przypłynął pojedyńczy delfin i nie chciał się wcale oddalić.
Nurkowie zwrócili uwagę na fakt, że ruchy delfina nie są płynne, tak, jakby coś go krępowało lub uwierało.
Gdy delfin cały czas zataczał kręgi wokół instruktora, Kellera Larosa, ten zrozumiał, że delfin prawdopodobnie prosi go o pomoc. Wtedy zauważył, co krępuje ruchy delfina - żyłka wędkarska i haczyk wbity w płetwę piersiową.
Gdy płetwonurek zaczął rozplątywać żyłkę, niesamowite było to, że delfin swoimi ruchami wyraźnie mu pomagał, ustawiając się tak, by ułatwić całą operację. Film pokazuje, z jak dużym zaufaniem i cierpliwością delfin podchodzi do tego zabiegu, zwłaszcza, do usuwania haczyka z ciała.Nie każdy ma szansę osobicie pomóc delfinom w tak bezpośredniej akcji.
Każdy z nas jednak może coś zrobić, by przyczynić się do ochrony i zapewnienia dobrostanu delfinów.  Zróbmy przynajmniej jedno - nie odwiedzajmy delfinariów. Nie sankcjonujmy swoimi wlasnymi pieniędzmi trzymania delfinów w niewoli. Więcej na ten temat można znaleźć na delfinaria.plTen wpis czytano 2481 razy.
Odsłon: 55112
Jakub Banasiak
Zoopsycholog, pedagog. Członek Dolphinaria-Free Europe Coalition. Wolontariusz Tethys Research Institute, CRRU i współpracownik Marine Connection
<< Styczeń 2019 >>
PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
zobacz wszystkie wpisy »